IMG_6897

Eurasier

Historie

V padesátých letech minulého století se v Německu objevily chovatelské snahy o vyšlechtění psa s vynikající vyrovnanou povahou. Výsledkem bylo právě plemeno Eurasier, které bylo mezi-národně uznáno roku 1973 jako společenský pes.

Plemeno Eurasier je původem z Německa a bylo vyšlechtěno panem Juliusem Wipfelem. Eurasier vznikl v roce 1960 a to křížením čau-čau a vlčího špice. Toto plemeno bylo nejprve nazýváno „vlčí čau“. V roce 1973 byl zkřížen vlčí čau a samojed. Tímto křížením vznikla rasa „eurasier“, která byla uznána mezinárodní kynologickou federací FCI. Jméno tohoto psa vede k původním kontinentům ze  spojení plemen a to Europa a Asie.

Vzhled

Eurasier je středně velký, dobře stavěný špicovitý pes. Má silné svaly a špičaté vztyčené uši. Pes dorůstá v kohoutku 52 – 60 cm, ideálně 56cm. Jeho hmotnost je mezi 23 až 32 kg a nejlépe 26kg. Fena má kohoutkovou výšku mezi 48 až 56 cm, ideálně 52 cm. Fena váží mezi 18 až 26 kg. Po celém těle má eurasier hustou podsadu a středně dlouhé, volné přiléhající pesíky. Krátká srst je na obličeji, tlamě, uších a přední straně končetin. Dlouhou srst má eurasier na ocase, zadní straně hrudních končetin a na pánevních končetinách tzv.kalhoty. Osrstění na krku netvoří žádnou. U tohoto plemene jsou povoleny všechny barvy srsti a jejich kombinace s výjimkou játrové, bíle strakaté a čistě bílé.

Využití a povaha

Eurasier je sebevědomý, klidný a vyrovnaný pes, který má vysoký práh vzrušivosti. Tento pozorný a ostražitý pes má silnou vazbu na svou rodinu. Vůči cizím lidem je toto plemeno zdrženlivé beze známek agresivity. Eurasier potřebuje chápavou, ale také důslednou výchovu. Velice dobře rozumí příkazům a učí se velmi snadno. Toto plemeno nemá téměř žádný lovecký instinkt. Eurasier je vynikající společník a přítel, který je dobře přizpůsoben k životu v bytě i  venku.Tato rasa by neměla být chována ve venkovním  kotci nebo být připoutana, protože potřebuje být v těsné blízkosti své rodiny. Jeho srst nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Eurasierovi je však třeba dopřát dostatek pohybu.

scann6

Randy du chateau d’Aguilar

Hinterlasse eine Antwort

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind markiert *

Du kannst folgende HTML-Tags benutzen: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>